BURADA REKLAMINIZ OLA
BİLƏR

BURADA REKLAMINIZ OLA
BİLƏR

Azərbaycan millisinin 16 idmançısı mübarizəni dayandırdı

Azərbaycan millisinin daha altı idmançısı Tokio-2020 Yay Olimpiya Oyunlarında mübarizəni başa vurub.

 

Pravda.az-ın məlumatına görə, onlardan beşi mübarizəyə yarışın 4-cü günündə qoşulanlar, biri isə bir gün öncə start verən idmançıdır.

 

Bunlar cüdoçu Rüstəm Orucov, taekvondoçular Fəridə Əzizova ilə Milad Beiqi Harçeqani, triatlonçu Rostislav Pevtsov, qılıncoynadan Anna Başta və stend atıcısı Emin Cəfərovdur. Onlardan heç biri günü medalla tamamlaya bilməyib. Bununla da Olimpiadada çıxışı yekunlaşan təmsilçilərimizin sayı 16-ya çatıb.

 

Qeyd edək ki, yığmamız Olimpiadaya 44 idmançı ilə qatılıb.

 

1. Kəramət Hüseynov (cüdo, 60 kq) – 1/8 finalda uduzub

2. Aişə Qurbanlı (cüdo, 48 kq) - 1/16 finalda uduzub

3. Elçin Əsədov (velosiped idmanı, şosse velosipedi) – finişə çata bilməyib

4. Maksim Şemberev (üzgüçülük, 400 m qarışıq) – 26-cı yer

5. Məryəm Şeyxəlizadəxangah (üzgüçülük, 100 m batterflyay) – 30-cu yer

6. Tayfur Əliyev (boks, 57 kq) – 1/16 finalda uduzub

7. Lorenzo Sotomayor (boks, 69 kq) - 1/16 finalda uduzub

8. İvan Tixonov (idman gimnastikası, kişilər çoxnövçülük) – 45-ci yer

9. Marina Nekrasova (idman gimnastikası, qadınlar çoxnövçülük) – 70-ci yer

10. Orxan Səfərov (cüdo, 66 kq) – 1/16 finalda uduzub

11. Emin Cəfərov (stend atıcılığı, skit) –26-cı yer

12. Anna Başta (qılıncoynatma, sablya) – 1/8 finalda uduzub

13. Fəridə Əzizova (taekvondo, 67 kq) – 1/8 finalda uduzub

14. Milad Beiqi Harçeqani (taekvondo, 80 kq) – 1/4 finalda uduzub

15. Rostislav Pevtsov (triatlon) – 41-ci yer

16. Rüstəm Orucov (cüdo, 73 kq) – 5-ci yer

17. Ruslan Lunyov (güllə atıcılığı) - 10 m məsafədən 574 xalla 20-ci yer; 25 m məsafəyə kiçikçaplı tapançadan atəşaçma

18. Məhəmməd Abdullayev (boks, +91 kq) – 1/8 finala yüksəlib

19. Cavid Çələbiyev (boks, 63 kq) - 1/8 finala yüksəlib

20. Murad Fətiyev (cüdo, 81 kq)

21. Məmmədəli Mehdiyev (cüdo, 90 kq)

22. Zelim Kotsoyev (cüdo, 100 kq)

23. Uşanqi Kokauri (cüdo, +100 kq)

24. İrina Kindzerskaya (cüdo, +78 kq)

25. Edi Reski Dviçahyo (badminton)

26. Anna Skidan (atletika, çəkicatma)

27. Nazim Babayev (atletika, üç təkanla tullanma)

28. Yelizaveta Luzan, Darya Sorokina, Nərminə Səmədova, Ləman Əlimuradova, Zeynəb Hümmətova (bədii gimnastika, qrup çoxnövçülük)

29. Zöhrə Ağamirova (bədii gimnastika, çoxnövçülük)

30. Alfonso Dominqes (boks, 81 kq)

31. Turan Bayramov (sərbəst güləş, 74 kq)

32. İslam Abbasov (yunan-Roma güləşi, 87 kq)

33. Elis Manolova (qadın güləşi, 68 kq)

34. Rafiq Hüseynov (yunan-Roma güləşi, 77 kq)

35. Hacı Əliyev (sərbəst güləş, 65 kq)

36. Mariya Stadnik (qadın güləşi, 50 kq)

37. Şərif Şərifov (sərbəst güləş, 97 kq)

38. Firdovsi Fərzəliyev (karate, 67 kq)

39. Rafael Ağayev (karate, 75 kq)

40. İrina Zaretska (karate, +61 kq)

Tarix: 26 İyul 2021, 14:21   
-->
Xəbər lenti
Çox oxunanlar

Ən son xəbərləri səhifəmizdən də izləyin